tehtud tööd

Rahvusraamatukogu näituste digitaliseerimine

Rahvusraamatukogu näituste osakond soovis jõuda laiema publikuni, avaldades oma näitused digitaalselt. Kahjuks ei sobinud Google Arts & Culture ega sarnased platvormid juriidilistel põhjustel, mistõttu otsustati luua oma digitaalne keskkond.

2018 Digi Disain
https://indiead.ee/wp-content/uploads/2024/02/Rahvusraamatukogu-veebinaituste-rakendus.png

Kodused näitused

Näituste digitaliseerimine võimaldab ligipääsu näitusele kodust ööpäevaringselt. See uuendus tehti juba mitu aastat enne COVIDi pandeemiat ja nüüd mõistame selle olulisust veelgi paremini. Hariv sisu võib abistada nii kooliõpilasi kodutööde tegemisel kui ka ajaloolasi nende uurimistöös, pakkudes samal ajal ka meelelahutuslikku väärtust.

esc_attr()

Üks näitus, üks veebileht

Tol ajal oli alternatiivne lahendus iga näituse jaoks eraldi veebilehe loomine. Eraldi veebilehe loomine täitis küll oma eesmärki, kuid oli ressursimahukas. Kõigepealt tuli luua veebileht ja seejärel seda hooldada, majutada ja uuendada. Kokkuvõttes loodi eraldi veebileht vaid suurimatele näitustele.

Standardiseeritud näitused

Rahvusraamatukogu nägi lahendusena tarkvara, mis võimaldab keskmisel arvutikasutajal luua digitaalseid näitusi. Näituste tüübid standardiseeriti uurimuslikeks ja visuaalseteks ning meie tiim disainis selle alusel universaalsed põhjad.

esc_attr()
esc_attr()
esc_attr()
esc_attr()
esc_attr()
esc_attr()
esc_attr()
esc_attr()
esc_attr()
esc_attr()
Kaarel Kõre

Võta ühendust

Tule meile külla ja räägi oma soovidest. Meile meeldib olla kaasatud varajasest etapist ja rääkida kaasa ka siis kui idee on alles koorumas. Loodetavasti leiame ühise keele ja saame üheskoos midagi ägedat luua.